Erciyes Kayak Merkezi Tanıtımı ve Resimleri

Erciyes kayak Merkezi Nerede?
 • Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Kayseri şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır. Yol asfalt olup, yıl boyunca sürekli ulaşıma açık tutulmaktadır.
 • Erciyes İç Anadolu’nun Ortasın da olması sebebi ile ulaşım gayet kolaydır. Erciyes’e Ankaradan özel araba ile 3.5 saat otobüs ile 5 saat olup Adanadan özel araba ile 4 saat otobüs ile 6 saattir.
 • İstanbul’dan ise her gün Türk hava yollarının ve Onur Airın seferi vardır.
Erciyes KayakMerkezi’ne hangi sezon-ne zaman gidilir?
 • Kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır.
 • Erciyes kayak merkezinde kasım ayından mart ayına kadar kayak yapma imkanı vardır.
 • Erciyes kayak merkezinde normal kış koşullarında kar kalınlığı 2 metre civarında olup, toz karda kayma imkanı vardır.
Erciyes Kayak Merkezi Pistleri nasıldır?
 • Erciyes kayak merkezinde kayak alanı 1800 – 3000 m arasındadır.
 • Erciyes kayak merkezinde kayak pistlerinin toplam uzunluğu 12 km yi bulmaktadır.
 • Erciyes kayak merkezinde en uzun pist 3.5km. dir.
 • Erciyes’de 8 adet mekanik lift bulunmaktadır. Erciyes kayak merkezindeki liftlerden 3’ü Baby-lift 3’ü teleski ve 2’si zümrüt telesiyej tarafından işletilen ve en çok tercih edileni telesiyejdir.
 • Erciyes kayak merkezindeki 1’inci telesiyej 1500m uzunluğunda olup, 2215 rakımdan başlar ve 2550 rakımda biter. Daha çok profesyonel kayakçılara hitap eden 2’inci telesiyej 1600 mt uzunluğunda olup kayakçıları 2550 rakımdan 3000 rakıma ulaştırır. Erciyeskayak merkezindeki bu telesiyej Türkiye de bulunan en uzun chair-liftlerdendir.
 • Erciyes de sezon boyunca kayakçıların karşılaşabileceği sağlık problemler için 24 saat hizmet veren Sağlık ocağı bulunmaktadır.
 • Ayrıca kayak pistlerinde Jandarma kontrolü sağlamaktadır.
Erciyes Kayak Merkezi’nde Konaklama?

 • Erciyes Kayak Merkezinde şu anda Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı Kayak evi

 • İl özel idare müdürlüğünce yaptırılıp Kayseri Gençlik Spor Müdürlüğüne devredilen Dedemana kiraya verilen üç yıldızlı 106 yatak kapasiteli Dedeman oteli

 • 153 yatak kapasiteli Grand ERAS oteli

 • 50 yatak kapasiteli ACE oteli

 • PTT Posta işleri Genel Müdürlüğüne ait Bülent Otele kiraya verilen 80 yataklı Bülent Otel bulunmaktadır.

 • DSİ,Karayolları ve Bayındırlık yapı işlerine ait 3 üç otel özelleşmiştir. Bunlardan DSİ oteline 2006-2007 yılında bakım ve onarım yapılmaktadır.

 • Otel Siteleri
  Hilton
  ACE
  Otel

  Dedeman

  Almer Otel
  Grand Eras Hotel

Erciyes Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? Ulaşım Nasıldır?
 • En yakın havaalanı Kayseri’deki Erkilet Havaalanı’dır.
 • Tesisler Kayseri şehir merkezine 25 km mesafededir.
 • Tesislere kadar olan yol asfalt olup yıl boyunca açık tutulmaya çalışılmaktadır.
 • Kar yağışının taşıt ulaşımını olumsuz etkilediği zamanlarda tesislere zincirsiz çıkmaya çalışan sürücüler Jandarma tarafından geri çevirilmektedir.
 • Öz develi : 0352 2212777 ve Kaman turizm : 0352 6211010 firmalarının Erciyes’e her gün ring servisleri vardır.
Erciyes Kayak Merkezi hakkında Yorumlar
 • öncelikle gercekten ezilmemis gizemli yamaclardan hoslanan BOARD cularsanız ve bu spor bir tutkuysa ERCİYESE gelin. böyle insanlara herzaman yardımcı olurum.merak edenlere onlarca resim le dogru bilgiler gonderıp buradada elımden gelen yardımı gosterırım.sevgiyle ve saglıcakla kalın.ÜZERİNİZDEN DAĞ DAĞINIZIN ÜZERİNDENDE KAR EKSİK OLMASIN
 • Kaykak sporuna bugün snowboard’la başladım.Diğer pistleri görmeden erciyes hakkında objectif bir yorum yapamam fakat şunları rahatlıkla söyleyebilirim.Yeni başlayan birisi olarak çok hızlı ve kontrolsüz gitmeme rağmen neredeyse en yoğun zamanlarını yaşayan pistde,hiç kimseye zarar vermedim:)Bunuda gayet geniş olan rahat rahat kayılabilen piste ve şansıma bağlıyorum.Dediğim gibi diğer pistleri bilmiyorum ama en azından erciyesin kendine çeken muhteşem görüntüsü altında boardla kaymanın,çok büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.
 • Ben 9 yildir erciyes te kayiyorum.Neredeyse butun pistlerde yarismalara katildim.Su an erciyes te kayabileceğiniz 12 farklı pist var.(ama erciyes)i tanımayanlar bilmez.Bugun 24/11/2004 ve erciyes te kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı.Bu sezon super olacağa benziyor.Bol karın ve board zevkinin tadını doya doya çıkarmak isterseniz sizi erciyes e bekleriz.Ben hoca lıkda yapıyorum.Yeni başlayan veya başlamak isteyen buraya üye arkadaşlarımıza ücretsiz gösterebilirim. Hepinizi Erciyes e beklerim.Gelin beraber kayalım.
 • ERCİYESİMİZE SAHİP ÇIKALIM.HER TARAF PİSLİK İÇERİSİNDE PİKNİK YAPMAYA GELENLER HER TARAFI KİRLETİYORLAR.LÜTFEN DAHA DUYARLI OLALIM.İÇME SULARINI KİRLETMİYELİM.BUNDAN SONRA KURULTAY BAŞKA TEKİRLERDE OLSUN.KURULTAYDAN SONRA ETRAFI GİDİP GÖRMENİZİ İSTERİM.ANLATMAYLA OLMUYOR GÖRMEK LAZIM.
 • MükemmeL bir pist.Ulaşım çok koLay.Kar Süper.Hava Temiz.Konaklama ve Telesiyej Ucuz…Tavsiye ederim…
 • ERCİYES KAYSERİNİN İNCİSİ…MUHTEŞEM ZİRVESİ,MÜKEMMEL KARI, TERTEMİZ HAVASI VE BUZ GİBİ SUYUYLA BİR DÜNYA HARİKASI… BURADA KAYAK YAPMAK ÇOK BÜYÜK BİR ZEVK,ÇÜNKÜ KAR KALİTESİ DORUĞU GİBİ ŞAHİKA KALİTEDE BİR KAR.HERKESİ BURAYA DAVET EDİYORUM HİÇ GİTMEYEN VARSA GİTSİN. TELEFERİK FİYATLARI DA FENA DEĞİL. FAKAT KAYSERİDEKİ TEK TURİSTİK YER BURASI
 • bayramda gittik.2 gün sis problemi vardı.ama çok keyifli ve uzun bir pist vardı.karın kaliteside harika .aşağıda hilton da kalıp yukarı otelin araçlarıyla çıkabiliyorsunuz.dedeman pahalı kötü ve eski bir otel bence…Dağda yürüyüşe çıkan insancıklara dikkat edin!!! board kiraları 20 – 25 milyon civarında pastlar 10 çıkış 25 milyon…bunlar kurban bayramındaki fiyatlar
 • bayram tatilini kayseride geçirim,6 gün boyunca erciyeste board”la kaydım.board için çok elverişli karın kalitesi ve bolkar”ın çok olması nedeniyle keyifli bir tatil geçirdim lakin sis ve sert rüzgar biraz hızımızı kesti,6 gün içinde sadece 2 gün çok güzel bir hava vardı ama onun haricinde devamlı sisli ve rüzgarlı.zirveye çıkan telesiyej lerin olduğu yerden hava güzelse kaymak bence mükemmel. uludağ ve kartalkayadan daha keyifli ………
 • erciyess o muhteşem dağ kayak pisti güzel ama düzensiz yol boyunca vergilerimizle yapılmıs devlet dinlenme tesisleri burada utanmadan belese kalan insanlarımız özel sadece dedeman oda eski bir yapı ama sade vatandas icin yetiyor sonuç kiş mevsimine cevap verecek tesislerin yapılmasi için süratle planlama yapılıp yeni tesislerin yapılması lazım yeni kayak pisleride düzenlenir ise erciyes kayak merkezinin gelecegi daha iyi olur devlet te ait beleş hanelerde derhal özelleşip vatandaşın hizmetine sunulmalı
 • 5 senedir enaz bir hafta gidiyoruz. Tipiye yakalanmadiginiz surece muhtesem bir kayak pisti. Yalnız tipi basladimi en az 3 gun suruyor ve buda burnunuzu dahi disari cikaramiyacaginiz anlamina geliyor. İceride sikintidan patliyorsunuz. Dedeman haricindeki konaklama yerlerinin hepsi Kamuya ait ve Dedeman da o kadar kaliteli bir yer degil. Ama board icin mukemmel bir pist.
Erciyes Kayak Merkezi’ne ait Resimler
 • Erciyes Kayak Merkezine ait resimlere aşağıdan bakabilirsiniz.

8 yorum

 1. Mehmet Yıldırım diyor ki:

  Gondol biraz rüzgarda çalışmıyor. Teleski de yok!

  Gondol biraz rüzgarda çalışmıyor. Teleski de yok!

  Harika kar, güzel pistler kötü tasarıma kurban ediliyor. Güzel gondol yapmışlar. Ancak biraz rüzgarda çalışmıyor. Veee teleski yok. Ocak 2015 te Tekir Kapı da 4 gün kaldık 3 gün kayamadık. Halbuki hava kaymak için uygundu, Teleski ile rahatlıkla çıkılabilirdi. Dağ bize baktı, biz dağa baktık. Teleski yapılana kadar zamanınızı ve paranızı riske atmayın derim.

  -Özellikle hafta sonu çok kalabalık. En güzel pisti kızakçılara ayırmışlar.
  -Berbat müzik eşliğinde kayak odası çıkışında halay çekiliyor. Kayaklarla halaycıların arasından piste ulaşmaya çalışıyorsunuz.
  -Ayrıca baby lift yok. Acemi pistinde bilen bilmeyen kayakçılar, eğitim alanlar, kızak yapanlar, hatıra fotosu çeken yayalar emniyet sorunu yaratıyor.
  -Acemi pistinde yürüyen bant var. Ama çok kısa. Ve bantı işletenler çok kaba. Yürüyen bantta kayak çıkartırıyorlar iyi mi! Ayrıca günlük çıkış kartı yok. 10 çıkış 20 TL
  -Kayak öğretmenleri çok iyi. Fiyatlar 100-140 arası. Çocukların kayak öğrenmesi için uygun bir yer.
  -Kayak odaları geniş ferah, çalışanlar çok yardımcı. Kayak kiralama 25-30 TL arası
  -Gondolda günlük yerine 7 çıkış skipass öneririm. Hava biraz bozsa gondol kapanıyor.
  -Hava güzelse gece kayağı için gondol çalışıyor. Ancak birkaç yere ışık koymayı unutmuşlar. O bölgeler zifiri karanlık oluyor. O nedenle güneş tamamen batınca kaymak çok riskli.
  -Küçük çocukları bırakabilieceğiniz çok güzel bir oyun odası var. Günlük 5 TL
  -Erciyesin gidecek daha çoook yolu var.

 2. tunahan diyor ki:

  çok güzel buralr

 3. tunahan diyor ki:

  fiyalar kç tl

 4. adem diyor ki:

  neden hiç fiyatlar yok bana o lazımdı ama 1 ve 5 şubatta ankaradan 100 veya 150 kişi kampa gelecek

 5. Selda diyor ki:

  Fiyatlari ogrenebilirmiyim? Ve nasil gidilir otobus? Yol tarifinide alabilirmiyim???

 6. M.sacit Gökçora diyor ki:

  Kaç pistiniz var,tek tek ve toplam uzunlukları nedir,pistlerin zorluk derecesi nedir?Bunları dağ krokisinde çizimlerle göstemeniz gerekir ki insanlar karar verebilsin.Ayrıca pistlarden yukarı çıkış T-bar mı,sandalyemi bunlar hakkında bilgi vermek lazım.Bir Web camera koyup internet üzerinden kayak pistlerini izlettirebilirsiniz.Kar kalınlığı ve kalitesini günlük bilgiler halinde sunabilmelisiniz.Teşekkürler

 7. babur diyor ki:

  Şehir merkezlerinden kayak merkezlerine gidiş için ayrıntılı yol tarifi verilse çok daha aydınlatıcı ve merak giderici olurdu.

 8. faruk isik diyor ki:

  bana fiyatlarinizi yollarmisiniz yilbasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir